• Výrobna masa a uzenin

 • Kvalita produktů je zajištěna dodržováním dvou zásad. První zásadou je nákup vybrané suroviny tj. masa a koření, dále pak zpracování suroviny na finální výrobky. Rozhodující surovinou pro produkty je hovězí a vepřové maso , sádlo. Dodané suroviny musí splňovat předepsaná kritéria.

  Podívejte se na fotky přímo z naší výroby!

  Maso:

  Vepřové a hovězí maso odebíráme z českých chovů prověřená firma Jatky Blovice, které je dle EU jako nejlepší porážka ze třech největších závodů v ČR. Jatečná zvířata se vykupují dle třídění JUT v kvalifikační stupnici SEUROP.

  • Vepřové maso odebíráme také z německé firmy Baranneck Fleischman, vybraná jatka v rámci EU ) majitelka z Čech.
  • Hovězí maso také z firmy Stanislav Chvapil, Řisuty ČR, dle EU

  Koření:

  • Firma Trumf, speciálně namíchané koření pro naše produkty
  • Firma Herold, obaly, přírodní ručně vázaná střeva

  Samozřejmostí je pravidelná kontrola organoleptických polotovarů i hotových výrobků ze Státní krajské veterinární správy.

  Provoz a výroba

  Masné výrobky rozdělujeme na dvě základní skupiny – trvanlivé a netrvanlivé. Trvanlivé (fermentované) se nemusí uchovávat v ledničce.

  Netrvanlivé (př. Šunky,párky,měkké salámy..)se musí skladovat vždy v teplotě od 1°C – 5C°° optimálně je 4°C

  Trvanlivé masné výrobky se dále dělí dle stupně úpravy v průběhu výrob.procesu: po naražení do obalového střeva se můžou výrobky tepelně opracovat v udírně a potom dále sušit, takto se vyrábí známá Vysočinka, Turista tzv. tepelně opracovaný masný výrobek.Trvanlivé výrobky masné fermentované se po naražení do střeva umisťují v klimatizovaných komorách, kde se při řízeném režimu(teplota vzduchu, vlhkost vzduchu a rychlost proudění vzduchu)probíhá proces mikrobiální fermentace a poté zrání., odtud získala své jméno ferment. Tento je proces přeměny látek vyvolaný enzymy, v případě salámů mikrobiální enzymy - salámové dílo. Současně s fermentačním procesem probíhá i sušení výrobku. Proces zrání salámů zahrnuje fermentaci i sušení, jehož výsledkem je kvalitní trvanlivý produkt, který z hlediska hygieny představuje bezpečný stabilní výrobek. Tyto trvanlivé masné výrobky lze hodnotit mezi ostatními uzeninami jako produkty vysoce kvalitní.