O NÁS | HISTORIE

RODINNÁ FIRMA od roku 1990

Firma Vrábík byla založena v roce 1990 Janem Vrábíkem s manželkou Ludmilou Vrábíkovou, z počátku jako prodejna masa a uzenin – klasické řeznictví. Prodejna se nacházela v Rakovníku v Palackého ulici. 

A protože Jan Vrábík, je gurmán a má rád poctivé a kvalitní výrobky, začal sám v roce 1993 s vlastní výrobou uzenářských výrobků. Jak se říká, když člověka práce baví a dělá jí s radostí , jde to samo. Začínal v malé domácí výrobničce , kde se sám učil novému řemeslu, jeho první výrobek -domácí poctivá tlačenka, ručně krájené vybrané maso a koření, které dodá tu správně šťavnatou chuť, je dodnes naším TOP výrobkem a v současné době, se ji vyrobí dokonce kolem 1500kg za měsíc. Další produkty: domácí sekaná, jemná a pizza sekaná, jitrničky,jelítka, které se ručně špejlovaly, vše založené na svých recepturách, osvědčené postupy a poctivá práce a samozřejmě kvalitní suroviny . Nebylo tolik moderních strojů, výroba začínala již od dvou hodin ranních, aby se všechny pochoutky a výrobky stihly připravit na prodejnu včas. Postupně se výroba začala navyšovat, rostla poptávka po kvalitních a chutných produktech . Bylo potřeba větších prostorů a tak v roce 1995 z malé domácí výrobničky vyrostla jedna větší i s prodejnou- potravin a pultem masa a uzenin, kde se začala i výroba lahůdek, salátů, chlebíčků, pomazánek, směsi do salátů samozřejmě vše ručně krájené( brambory, zelenina na malé kousky). Majitel Jan Vrábík stále stíhal výrobu s jednou pracovnicí a s pomocí manželky ,která se také starala o obchod. Jak dnes říká, Jan Vrábík:“ vyrábělo se pouze pro naši prodejnu, práce bylo hodně a na nohách jsme byli od od dvou ráno do večera. Začala výroba uzeného masa, udírna běžela po celý den, aby bylo ráno maso čerstvé a teplé na prodejní pult, prakticky několik let jsme s manželkou fungovali dá se říci „ non stop“ 

V novém mileniu naše cesta pokračovala, v roce 2000- 2001 jsme vybudovali nové prostory výrobny v bývalém objektu Jednoty v Kněževsi velká prodejna potravin-s uzeninovým pultem.

Výroba se rozšířila, a také naše firma rostla počtem zaměstnanců. Novější stroje a zařízení, nová udírna, menší balící linka. Nové výrobky přibývaly , např. zauzený šunkový salám, klasický český salám gothaj ,který ´je stále mezi nejprodávanějšími výrobky. A v první řadě naše vyhlášené kněževeské špekáčky, vše vyrobené podle svých receptur.

V roce 2001 se do naší firmy zapojila dcera a v roce 2005 syn. Každý pomáhal a dělal práci, která byla potřeba, v prodejně i ve výrobně. 

V roce 2003 se otevřela nová prodejna řeznictví v Poštovní ulici , kde se prodávaly již převážně naše výrobky a ve stejném roce 2003 začal rozvoz našich produktů do jiných prodejen. 

Na výrobu začaly být dle nařízení EU kladeny nové požadavky, které obnášely velké investice. Rodinné řeznictví se po 16 letech práce a usílí konečně přemístilo do vlastních prostorů, kde sídlíme a renovujeme dodnes. 

Objekt stojí uprostřed návsi obce Kněževesi, jsou to bývalé prostory JZD, ty se kompletně zrekonstruovaly na novou moderní výrobnu dle nařízení a parametrů EU v roce 2008.

Tímto vzniklo moderní prostřední s bourárnou masa , výrobnou a expedicí uzenářských a masných výrobků, postupně přibyla lahůdkářská výrobna .

Poptávka se navyšovala i mimo náš okres a tak se rozrostl prodej našich výrobků, které rozváží dnes již několik externích řidičů, můžeme říci do několika krajů.

V roce 2012 otevření další prodejny řeznictví u penny marketu.

Nevyužité prostory v Kněževsi v roce 2015 jsme opět proměnili, proběhly kompletní rekonstrukcí a z bývalé Jednoty se tak přemístila i prodejna potravin a uzenin do vlastních prostor. Vznikla nová moderní samoobsluha s pultem uzenin a masem. 

Ve výrobně se neustále obměňují nové stroje, v roce 2016 se vybudovala klima komora na sušení salámů a fermentů, které se staly velmi oblíbeným sortimentem.

Stále se snažíme uspokojit chuťové pohárky všech našich zákazníků.

V současné době, kdy je trh plný a podmínky s nákupem masem nejsou příznivé, pořád vyrábíme výhradně z čerstvých a kvalitních surovin, podle našich tradičních receptur, ve kterých není místo pro žádné náhražky, doba žádá nové a my se přizpůsobujeme přáním našich zákazníků. Výrobky jsou z 95% bezlepkové.

Abychom prostory využili úplně, připojili jsme k prodejně v roce 2016 teplý bufet -zaměřený na hotová jídla s vlastní kuchyní.

V současné době má naše firma 43 zaměstnaců a Jan Vrábík stále zastává rodinnou tradici, ve které bude dále dcera se synem pokračovat a udržovat poctivost staročeských uzenin.

Firma byla budováno několik let , pracovitostí a pílí manželů Vrábíkových, kteří překonali mnoho výzev a překážek.

Jsme nesmírně šťastní, že našim zákazníkům produkty a naše výrobky chutnají a to je naší největší odměnou, že se k nám stále vracejí.

Dále se budeme snažit pokračovat ve stopách rodinné tradice. Neměníme své receptury, pouze přidáváme nové a základem všeho je poctivá práce všech zaměstnanců a celého kolektivu, bez kterých by naše firma nemohla fungovat.

NAŠE PRODEJNY

PRODEJNA | BUFET KNĚŽEVES
Václavské náměstí 122, 270 01 Kněževes
DO PRODEJNY
PRODEJNA RAKOVNÍK
Dukelských hrdinů 2546, 269 01 Rakovník
DO PRODEJNY
PRODEJNA POŠTOVNÍ ULICE
Poštovní ulice 187, 269 01 Rakovník
DO PRODEJNY
Mindbe_logo